LWZ170/270

LWZ - centrala wentylacyjna z rekuperatorem, zaopatrująca w świeże powietrze całe mieszkanie i gwarantująca ok. 10-krotne obniżenie strat wentylacyjnych. Wysokowydajny przeciwprądowy wymiennik krzyżowy zapewnia wymianę ciepła pomiędzy powietrzem zużytym, oddanym z pomieszczeń użytkowych, a powietrzem pobieranym z otoczenia i dostarczanym do pomieszczeń mieszkalnych.

Z tym innowacyjnym rozwiązaniem możemy uzyskać aż do 90% energii z powrotem. Trzystopniowa regulacja obrotów wentylatora za pomocą zewnętrznego przełącznika umieszczonego np. w kuchni pozwala na korektę w zależności od okresowego zapotrzebowania. Bezstopniowa nastawa obrotów dwóch stopni poprawia dopasowanie wydajności do specyfiki obiektu.
Dowolność miejsca montażu oraz kompatybilność z każdym systemem centralnego ogrzewania umożliwia stosowanie central wentylacyjnych typu LWZ 170 w nowobudowanych jak i modernizowanych mieszkaniach i domach.
Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo niskim zużyciem energii elektrycznej oraz bardzo cichą pracą. Idealnym urządzeniem do wentylacji powierzchni dochodzących aż do 290m2 będzie LWZ 270. Wymienialne filtry powietrza w kanałach ssących i nadmuchowych umożliwiają dokładne oczyszczanie powietrza podawanego do pomieszczeń mieszkalnych, obniżając w ten sposób odkładanie się kurzu oraz rozwój roztoczy. Pobieranie przez urządzenie powietrza z pomieszczeń kuchennych i łazienek gwarantuje szybkie oczyszczenie z pary wodnej i niepożądanych zapachów.

Główne cechy:

  • Redukcja strat wentylacyjnych ogranicza do minimum zapotrzebowanie energetyczne budynku
  • Obniżenie wilgotności powietrza zabezpiecza przed rozwojem kolonii grzybów wewnątrz budynku
  • Stały napływ świeżego powietrza eliminuje przykre zapachy
  • Trzystopniowa nastawa obrotów poprawia dopasowanie wydajności do specyfiki obiektu oraz chwilowego zapotrzebowania
  • Wysoka sprawność do 94% (ok. 90% przy t 10°C) oraz wysoka wydajność przy małym zużyciu energii
  • Silniki prądu stałego

Gdańsk, Trójmiasto i okolice, woj. Pomorskie
Doradztwo techniczne, sprzedaż, montaż Spark Line Tel. 58 762 06 90, email. biuro@evohome.pl.Gdańsk, Trójmiasto i okolice, woj. Pomorskie
Spark Line Sp. z o.o., 83 -110 Tczew, ul. Gdańska 32, tel. 518 808 502, email: biuro@evohome.pl

Projekt i realizacja ascomi.pl

sklep