AKTUALNOŚCI

Usługi instalacyjne - Gdańsk, Sopot, Gdynia. Hel, Tczew, Starogard Gd., Kościerzyna, Malbork, Gniew, Krynica Morska, woj. pomorskie

   

Kompleksowe Usługi Perojektowanie, Sprzedaż Urządzeń , Montaż, Serwis tel. 518 808 502 

 

 FOTOWOLTAIKA - PRĄD W TWOIM DOMU Z ENERGII SŁONECZNEJ

Prąd z energii słonecznej

Zapraszamy do kontaktu w sprawie energii elektrycznej pozyskiwanej z paneli fotowoltaicznych.

Czysta energia pozyskiwana ze słońca to komfort i oszczędności.

Dodatkowa korzyść to od stycznia 2019roku, możliwość odliczenia od podatku dochodowego 18% inwestycji. Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółów,  zakupu , montażu.  

Doradztwo techniczne, projektowanie , sprzedaż, montaz,  tel. 518 808 502. biuro@evohome.pl     

 

EKOPREMIA "Stop Smog" do 16.000zł na zakup pomp ciepła i do 5.000 zł na montaż  

Nasze kompetencje to 30 lat doświadczenia w najnowocześniejszych technologiach z zakresu techniki grzewczej i automatyki domów oraz 20 lat doświadczenia w alternatywnych źródłach energii. Dzisiaj mamy przyjemność zaoferować Naszym klientom dotacje w postaci Ekopremii do 16.000zł na zakup pomp ciepła Stiebel Eltron oraz do 5.000 zł na montaż urządzeń

  

                                                                        ROZWIĄZANIA NA MIARĘ DLA TWOJEGO DOMU

  

Sprawdź, wysoka jakość w atrakcyjnej cenie, informacje - szczegóły tel. 518 808 502, email: biuro@evohome.pl 

 

Powietrzne pompy ciepła to niedocenione źródło energii 

Powietrzna pompa ciepła to świetne i efektywne rozwiązanie dla tego  rozwijamy własne umiejętności i staramy się oferować urządzenia sprawdzone i wysokiej jakości , takimi są nowe pompy ciepła Bosch Compress

   

Pompa ciepła Bosch Compress  przeznaczona jest głównie do nowobudowanych obiektów jedno- lub wielorodzinnych i może pracować samodzielnie. 

Zaawansowany system kontroli obiegu chłodniczego, dwa elektroniczne zawory rozprężne, technologia inwerterowa i nowy regulator zapewniają bardzo efektywne i oszczędne działanie. Do wykonania jednostki zewnętrznej zostały wykorzystane nowoczesne materiały konstrukcyjne, dzięki czemu ciężar urządzeń jest obniżony niemal o połowę w stosunku do porównywalnych pomp ciepła.

Moduł wewnętrzny jest wykonany w dwóch wersja z zasobnikiem i bez. Pompa jest urządzeniem kompletnym . Wyposażenie obejmuje: zasobnik ciepłej wody 190 litrów ( w wersji z zasobnikem), pompę obiegową o klasie energetycznej A, naczynie przeponowe (14 litrów), zawór bezpieczeństwa, grzałkę elektryczną. Ponadto Bosch Compress jest wyposażona w systemem DPC (Dynamiczne Sterowanie Pompą) kontrolujący różnicę temperatury na obiegu wtórnym. 

 

Zalety 

 • nowoczesny design - zaokrąglony kształt, front ze specjalnie wzmacnianego szkła w kolorze białym lub czarnym
 • jeden z najwyższych współczynników sezonowej efektywności grzewczej SCOP (sięgający nawet 5,15)
 • niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiej efektywności pracy (COP>4,0 przy temperaturze powietrza 2°C)
 • modulowana moc grzewcza urządzenia - gwarancja produkcji ilości ciepła zgodne z zapotrzebowaniem budynku
 • funkcja grzania i chłodzenia - komfort cieplny latem i zimą
 • dostępne cztery moduły grzewcze o niewielkich wymiarach, instalowane wewnątrz budynku - elastyczność rozwiązań w zakresie systemu grzewczego w nowych jak i w istniejących budynkach (współpraca z innym źródłem ciepła)
 • dwa z modeli kompletnie wyposażone, co tworzy kompletną instalację
 • niższe koszty inwestycyjne - brak konieczności instalacji zbiornika buforowego
 • łatwa obsługa: nowoczesny regulator HPC400 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego na każdy obieg grzewczy
 • zapewnienie dostarczania ciepła do temperatury -20°C stopni na zewnątrz budynku
 • zdalne sterowanie pompą ciepła przy wykorzystaniu wbudowanego modułu internetowego
 • cicha praca zapewnia komfort użytkowania w dzień i w nocy, poziom ciśnienia akustycznego <40 dB(A) z odległości 1 m

Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wysoką jakością urządzeń daje gwarancję zadowolenia i niezawodności

doradztwo techniczne, sprzedaż, montaż -  tel. 518 808 502  - biuro@evohome.pl 

 

PIECE Z PŁASZCZEM WODNYM NA DREWNO I PELLET

W ofercie posiadamy bardzo duży wybór kominków oraz pieców. Bardzo interesującą pozycją są piece z płaszczem wodnym na drewno lub pellet z mozliwością podłączenia tradycyjnych grzejników czy ogrzewania podłogowego.  Ładny design oraz nowoczesna kontrukcja pieców pozwala na montaż urządzeń które pozwalają stworzyć klimat bezpośredniego obcowania z ogniem w połączeniu z oszczędnościami, komfortem i bezpieczeństwem.

Piece na pellet są w pełni automatyczne łącznie z możliwąścią automatycznej zmiany mocy, programowanie w zakresie czasu i temperatury, optymalizacja spalania pelletu, sterowanie pilotem, możliwość komunikacji zdalnej WiFi. Klasa energetyczna pieców A+; AA+ . Nalezy nadmienić że pellet jest paliwem łatwo dostępnym ponieważ Polska jest jednym z największych producentów tego paliwa, jest ekologiczne, a popiół to doskonały nawóz.

Sprzedaż, montaż, serwis - tel. 518 808 502, email biuro@evohome.pl

 

SEZON GRZEWCZY ROZPOCZĘTY - ALE KOSZTY PRZED NAMI 

Najbardziej inteligentna głowica termostatyczna do większości zaworów termostatycznych na rynku. Prostota w połączeniu z technologią jest kluczem do rewolucji. Oszczędności do 42% 

 

Bezprzewodowe głowice Fibaro pozwalają stworzyć wysokiej jakości system regulacji strefowej w nowych i istniejących mieszkaniach wyposażonych w grzejniki bez konieczności wykonywania brudnych prac.

Głowica termostatyczna posiada innowacyjny algorytm analizy pomieszczenia i kontroli . Opierając się na pojemności sześciennenj swojego pokoju nasza głowica termostatyczna oblicza ile czasu potrzebuje na osiągnięcie żądanej temperatury. 

Bieżąca temperatura jest  wskazywana na głowicy odpowiednim kolorem pierścienia.

W jednym mieszkaniu możemy zastosować dowolną ilość głowic termostatycznych na dowolnej ilosci grzejników. Mamy możliwość zmiany temperatury ręcznie , poprzez aplikację mobilną lub głosem wydając komendę o zmianie temperatury.Głowica posiada wbudowany precyzyjny czujnik temperatury, w razie konieczności można zastosować czujnik wyniesiony.

 głowica z czujnikiem wyniesionym 

Głowica posiada wbudowany czujnik ruchu, co w przypadku braku rurchu w otoczeniu głowicy powoduje obniżenie temperatury, a w przypadku ruchu automatycznie zostaje podniesiona temperatura do wartosci zadanej

Sprzedaż , montaż, serwis  - tel. 518 808 502

 

KŁOPOTY Z WENTYLACJĄ ? MAMY SPOSÓB NA ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU

W dobie dzisiejszych czasów gdzie dążymy do jak największych oszczedności związanych z ogrzewaniem, bardzo często pomijamy fakt wentylacji, co prawie zawsze prowadzi do kłopotów w postaci podwyższonego poziomu wilgotności, nieprzyjemnego klimatu, rozwoju grzybów pleśniowych, złego samopoczucia. Posiadamy bardzo skuteczne rozwiązania które nie wymagają rozbudowanej instalacji wentylacyjnej, a są bardzo skuteczne i praktycznie, mogą rozwiązać uciążliwe problemy z wentylacją w twoim mieszkaniu, domu, biurze, lub innych pimieszczeniach.

Urządzenie Zehender ComfoAir/ComfoSpot to absolutna nowość i stanowi zdecentralizowaną jednostkę wentylacyjną , która może tłoczyć do 65 m3/h powietrza, pracując przy tym niezwykle cicho, dzięki wewnętrznej powłoce EPP. poziom ciśnienia akustycznego pozostaje tu poniżej zakresu słyszalności. Urządzanie wyposażone jest w wyjątkowy w swojej klasie entalpiczny wymiennik ciepła. Instalacja wymaga jedynie nieznacznej ingerencji w bryłę budynku. Maskownice do ściany zewnętrznej i wewnętrznej są wykonane z odpornego tworzywa sztucznego i w razie potrzeby mogą zostać pokryte farbą. Zapewnia to możliwość dopasowania do koloru ściany.

   

W jeden dzień możemy rozwiązać problemy z wentylacją i zmienić klimat domowego otoczenia, rozwiązaując wiele problemów bez ogromnych i skomplikowanych prac montażowych.

Doradztwo techniczne, sprzedaż, montaż, serwis - tel. 518 808 502 

 

  WYBÓR ZAWSZE NALEŻY DO CIEBIE

Niestety kiedy przy wyborze oferty liczy się tylko cena, skutki bardzo często są opłakane. Poniżej dokładny obraz jakie skutki  daje wybór oferty gdzie liczy się tylko cena oraz kotłownia wykonana przez naszą firmę gdzie celem były niskie koszty eksploatacji, komfort i jakość. Należy nadmienić że obie kotłownie zostały wykonane w nowych bydynkach !     

  

Katastrofa instalacyjna -                                      Nasza kotłownia - cel , niskie koszty eksploatacji,komfort

to nie ma prawa działać poprawnie 

  JUŻ W NASZEJ OFERCIE SYSTEM FIBARO - KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO 

Nasze duże doświadczenie teraz wsparliśmy wprowadzeniem do stałej oferty wysokiej jakości  zaawansowanego systemu typu inteligenty dom firmy Fibaro. Cechy charaterystyczne systemu Fibaro to bardzo ładny design poszczególnych elementów, zaawansowanie techniczne systemu, przyjazna, intuicyjna obsługa,  niezawodność, stabilność pracy, kompletne rozwiązania w zakresie komfortu i bezpieczeństwa dla każdego na najwyższym poziomie.

            

 

Ponieważ system jest bezprzewodowy doskonale nadaje się zarówno do nowych jak i istniejących  budynków ponieważ nie wymaga wykonywania brudnych prac związanych np. z kładzeniem  kabli. 

FIBARO - sprzedaż , montaż , serwis - biuro@evohome.pl, tel. 518 808 502 

 

OGRZEWANIE GAZOWE

Gaz to bezpieczny i efektywny nośnik energii

Gaz pod warunkiem dobrania odpowiednich rozwiązań jest aktualnie jednym z najbardziej efektywnych nośników energii.  Wiele obiegowych opinii, że gaz ziemny jest drogi w eksploatacji wynika z błędów w doborze urządzeń, niepoprawnej eksploatacji, lub niskiej jakości urządzeń.  W rzeczywistości gaz posiada wiele zalet, jest czystym i wygodnym nośnikiem energii, pozwalającym uzyskać bardzo wysoki poziom rentowności i niskie koszty eksploatacji

Jeżeli szukacie kotła gazowego na najwyższym poziomie oraz wykonawcy który  wykona wam taką kotłownię to już nie szukajcie . Ciagłe dokształcanie się oraz  monitorowanie rynku urządzeń,  pozwala nam zaproponować rozwiązania oraz urządzenia o najwyższym współczynniku efektywnosci , bezpieczeństwa i niezawodności. Dlatego nasze kotłownie gazowe opieramy głównie na urządzeniach firm Hoval oraz Weishaupt  które gwarantują to czego od nas oczekuje klient. Zapewne urządzenia tych firm nie są tak popularne i reklamowane jak inne, ale czy najlepsze różne marki świata często widujemy w reklamach ? Poniżej opisujemy kocioł kondensacyjny Hoval Ultragaz  w tym miejscu pragniemy w kilku słowach opisać najnowszy produkt bardzo wysokiej klasy gazowy kocioł kondensacyjny niemieckiej firmy Weishaupt Thermo Condens który oferujemy naszym klientom.  

Weishaupt to uznany niemiecki producent  palników nadmuchowych gazowych oraz olejowych jak i urządzeń grzewczych bardzo cenionych w  branży energetycznej. Kocioł gazowy kondensacyjny Thermo Condens to najnowsze "dziecko" firmy na najwyższym poziomie technicznym.

   

                                                                Weishaupt Thermo Condens WTC


W naszej ofercie klient ma do wyboru dwa typy ( w różnych wersjach) kocioł kondensacyjny Thermo Condens 15 ( zakres mocy 1,9 - 13,7 kW) oraz 25 ( zakres mocy 2,9 - 23,6 kW ).
Kocioł charakteryzuje się najnowocześniejszymi rozwiązaniami pozwalającymi osiągnąć najwyższy stopień ekonomicznej eksploatacji oraz poziom bezpieczeństwa.
Wyposażony w sondę Scot kontroluje spalanie gazu i dostosowuje pracę do aktualnej jakości mieszanki gazowej optymalizując spalanie. Wysoka sprawność urządzenia 110,1% / 99,2% MS Hi oraz niespotykanie wysoki wspólczynnik efektywności średniorocznej. Wbudowana pompa hybrydowa z inną charakterystyką pracy dla systemu c.o. i ciepłej wody. 
Bardzo zaawansowana ale przyjazna automatyka z możliwością komunikacji z kotłem przez internet w standardzie. Klasa energetyczna A+ ! 

  

 

Zapewniamy naszym klientom - doradztwo techniczne, sprzedaż urządzeń, montaż , serwis gwarancyny i pogwarancyjny  tel. 518 808 502 email. biuro@evohome.pl 

 

 

BEZPIECZEŃSTWO W NASZYM DOMU

 Postęp cywilizacyjny i techniczny sprawia, że do wygód, które nam niesie za sobą przechodzimy jak do czegoś oczywistego i bezpiecznego, ale czy tak jest w rzeczywistości.  Należy korzystać w jak największym stopniu ze zdobyczy cywilizacyjnych jednak należy pamiętać, że niosą one również pewne zagrożenia które w jednej chwili mogą zmienić nasze życie. Nowe budynki czy istniejące są narażone w takim samym stopniu na pewne zagrożenia.  Podam kilka przykładów, które w naszej wieloletniej karierze zawodowej miały miejsce.  Posiadając wodę użytkową w instalacji domowej jesteśmy narażenia w przypadku awarii na zalanie domu i ogromne szkody, takie zdarzenie miało miejsce w jednym z nowych domów gdzie po pęknięciu zaworu woda lała się pełnym strumieniem przez 3 dni! podczas nieobecności domowników, jakie przyniosło to szkody nie będę opisywał. Istnieje również zagrożenie zalania przez niesprawną kanalizację, wody opadowe czy awarię systemu grzewczego .

                                                                  

 Zawsze istnieje zagrożenie pożarowe podam dwa przykłady również w nowych domach, pierwszy budynek gotowy do wprowadzenia się na skutek nieuwagi przy opróżnianiu kominka kawałek żaru w popiele dostał się w okolice składowanego kompletu opon letnich, które podczas nieobecności właścicieli zapaliły się, dobrze, że dom nie był jeszcze zasiedlony, ale straty i naprawa wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Drugi przykład to zapalenie się komina w 3 letnim domu ogromne straty związane z zapaleniem się połaci dachowej oraz akcją gaśniczą. A czy nie zastanawiali się Państwo kiedyś czy wyłączyliście żelazko wychodząc z domu?  to też jest częsta przyczyna pożarów. 

 Bardzo poważny problem to zatrucia tlenkiem węgla (czadem) nie będę podawał przykładów, ponieważ co chwilę słyszymy w mediach o zatruciu czadem.  Nawet śladowa obecność tlenku węgla  ( czadu ) zwanego „cichym zbójcą”(, ponieważ jest bezwonny oraz nie ma koloru) powoduje złe samopoczucie i może prowadzić aż do zgonu. W ostatnich 5 latach odnotowano około 20.000 udokumentowanych zatruć tlenkiem węgla ( czadem).

   

Oczywiście są to tylko wybrane przykłady. 

 Najczęściej mówimy – akurat mnie ma to spotkać  !? a jednak nie są to rzadkie przypadki. Oczywiście nie da się całkowicie wyeliminować zagrożeń, ale możemy je zminimalizować, ograniczyć ryzyko tak żeby nie stracić dorobku całego życia czy tego, co jest najcenniejsze, czyli samego życia.

PAKIET STARTOWY  DLA TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

W naszej ofercie posiadamy system inteligentny dom firmy Fibaro gdzie Nasi klienci mogą skorzystać z fachowego doradztwa, zakupu urządzeń oraz montażu i serwisu np. urządzeń zwiększających bezpieczeństwo w zakresie, jaki opisaliśmy powyżej.

                                                

  

Klienci mogą np. dokonać zakupu ( również wraz z montażem) pakietu startowego, który pozwoli na montaż wysokiej, jakości urządzeń monitorujących zagrożenie pożarem –czujnik dymu, zagrożenie wysokim stężeniem tlenku węgla ( czadu) – czujnik tlenku węgla,

czujnik dymu                                              czujnik CO ( czadu )                                                     czujnik zalania

w komplecie startowym - kontrola zalania wodą – czujnik zalania i temperatury, w komplecie znajdziemy również inteligentny moduł do gniazda elektrycznego z funkcją pomiaru energii, który pozwoli monitorować np. żelazko lub inne urządzenia elektryczne podłączone do gniazda, monitor sensor - czujnik światła, ruchu i temperatury oraz kontaktron – czujnik zbliżeniowy do drzwi i okien. 

Wszystkie elementy są monitorowane przez system, a komunikaty alarmowe o zagrożeniu i aktualnym stanie można odczytać w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

System można rozbudować i skonfigurować dla indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika. Całość pracuje w układzie bezprzewodowym Z-Wave w związku z tym nie są wymagane żadne brudne prace. 

Fibaro-doradztwo techniczne, sprzedaż, montaż, serwis tel. 518 808 502 ; email: biuro@sparkline.com.pl

CIĄGŁE PODNOSZENIE KWALIFIKACJI

Aby zapewnić naszym klientom dostęp do najnowocześniejszych technologii cały czas podnosimy kwalifikacje które, dają nam wysoki poziom wiedzy, umiejętności i jakości. 

     

 

JAKOŚĆ, NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI, BEZPIECZEŃSTWO I NIEZAWODNOŚĆ

 Jeżeli twoim priorytetem są nowoczesne rozwiązania które spowodują że osiągniesz niskie koszty eksploataji, poczucie bezpieczeństwa,  wysoki komfort , niezawodność urządzeń i instalacji, to mamy dla ciebie kompleksową propozycję od doradztwa technicznego, dostawy urządzeń na najwyższym poziomie, montażu instalacji i serwis.  Nie ma uniwersalnych rozwiązań jeżeli chcemy osiągnąć najwyższy poziom komfortu, niskich kosztów eksploatacji, bezpieczeństwa i niezawodności. Wszystkie instalacje są starannie i odpowiedzialnie przemyślane doświadczeniami 30 lat pracy z najnowocześniejszymi technologiami i indywidualnie dobierane dla każdego klient. Cały zakres naszych usług to późniejsze stałe koszty eksploatyacji domu oraz komfort mieszkania, często na całe życie.

    

                           

 

 

 

REKUPERACJA – KONIECZNOŚĆ CZY ZBĘDNY LUKSUS ?

Podczas budowy domu rzadko zastanawiamy się nad wentylacją, ograniczając się do wentylacji grawitacyjnej. Rekuperacja często jest uważana za zbytek i zbędny luksus. Prawda jest taka, że podczas budowy domu dąży się do tego aby był bardzo szczelny z jak najlepszą izolacją. Niestety,  w takim budynku nigdy nie będzie działać prawidłowo wentylacja grawitacyjna. Jedynym sposobem na usprawnienie takiej wentylacji jest rozszczelnienie okien lub tradycyjne wietrzenie pomieszczeń, co z kolei spowoduje zwiększenie kosztów eksploatacji ogrzewania i rozwiązuje problem tylko nachwilę. Kolejne poważne niedogodności, to duży dyskomfort spowodowany podwyższonym poziomem wilgotności w pomieszczeniach, a w konsekwencji pojawiające się grzyby i pleśnie w rogach ścian. Okresowo źle działająca wentylacja może być powodem złego samopoczucie, wzmagać dolegiwości związane z alergiami. I to wszystko w nowym domu. Bardzo często tradycyjna wentylacja  zamiast wywiewać zużyte powietrze nawiewa chłodne powietrze z zewnątrz.

  efekt źle działającej wentylacji - grzyby pleśniowe

Podobny efekt pojawia się w domach gdzie wymieniono stolarkę okienną czy przeprowadzono termomodernizację, skutecznie działająca wentylacja przed wymianą okien przestaje funkcjonować powodując efekty takie same jak opisano powyżej.Wieloletnie, nasze doświadczenie pokazuje, że rekuperacja nie jest zbędnym luksusem czy fanaberią, lecz koniecznością, która została wymuszona zmieniającymi się technologiami w budownictwie oraz rosnącymi kosztami energii i ma bezpośreni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

 Wykonanie rekuperacji niesie za sobą bardzo wiele zalet i korzyści. Bilans energetyczny budynku wyposażonego w rekuperację to około 30%...50% oszczędności na ogrzewaniu budynku w porównaniu z budynkiem wyposażonym w wentylację grawitacyjną. Przyjemny, zdrowy klimat w pomieszczeniach, kontrolowana wilgotność powoduje brak grzybów pleśniowych, znaczne ograniczenie uciążliwości dla alergików, dobre samopoczucie.

 przyjemny, zdrowy klimat w sypialni 

 Rzeczywiste koszty inwestycyjne związane z rekuperacją w przypadku budowania nowego domu nie są wysokie. Jednakże należy spojrzeć na problematykę szerzej i powiązać wentylację z ogrzewaniem. W przypadku decyzji o wykonaniu systemu rekuperacji nie budujemy kominów dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej(oszczędności), kupujemy źródło ciepła o mniejszej mocy(oszczędności). Jeżeli zsumujemy te oszczędności oraz korzyści płynące z eksploatacji okazuje się, że rekuperacja powinna być podstawową instalacją jak ogrzewanie, woda czy kanalizacja. Najlepsze efekty osiągniemy traktując system wentylacji i ogrzewania, jako całość i my w taki sposób traktujemy potrzeby naszych klientów.                          

 Podsumowując, czyste powietrze jest źródłem  zdrowia, więc zanieczyszczone powietrze należy wymieniać w miejscu przebywania ludzi, zwierząt itd.. Koszty związane z wymianą powietrza w układach wentylacji tradycyjnej są wysokie i często nie skuteczne. W związku z tym współpracujemy z uznanymi producentami urządzeń rekuperacyjnych, a oferta jest przemyślana tak żeby spełniała najwyższe wymagania klienta. Podejmując decyzję o wykonaniu rekuperacji należy zwrócić uwagę na fakt że na rynku jest wiele urządzeń o różnej jakości i zaawansowaniu technicznym. Nasza propozycja to zaawansowane technologicznie, wysokiej jakości rekuperatory gdzie odzysk energii cieplnej odbywa się na najwyższym poziomie.

Rekuperacja to konieczność jeżeli chcemy zachować zdrowy i przyjemny klimat oraz oszczędzać na ogrzewaniu domu.

                   

 

Rekuperacja - doradztwo techniczne, projektowanie, dostawa urządzeń, montaz, serwis - Spark Line tel. 518 808 502, email biuro@evohome.pl 

 

 SYSTEM REKUPERACJI NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE -   

W naszj ofercie posiadamy najwyższej klasy rekuperatory przeznaczone do mieszkań, domów, biur, obiektów użyteczności publicznej itp.

        

Wydajność urządzeń  do 600m3/h i więcej. Urządzenia charakteryzują się wysoką sprawnością odzysku oraz kontrolą wilgotności powietrza. Należy w tym miejscu nadmienić że przyjmujemy iż jeden mieszkaniec to ok. 4l/dziennie pary wodnej wydzielanej do powietrza co ma ogromny wpływ na jakość powietrza i rozwój grzybów pleśniowych, a budując szczelne domy mamy ogromny problem z zachowaniem odpowiedniej wilgotności. Urządzenia z naszej oferty odzyskują zarówno energię cieplną  jak i pozwalają kontrolować wilgotność powietrza na bardzo wysokim poziomie przez opatentowany entalpiliczny wymiennik.   

Urządzenia zostały wyposażone w filtry klasy F7 przy nawiewie powietrza  i G4 na odprowadzieniu powietrza. Zużycie filtrów i zabrudzenie jest monitorowane przez różnicę ciśnień i sygnalizowane na steroniku rekuperatora. Urządzenia charakteryzują się bardzo niskim poborem energii elektrycznej  od 7W. Kompaktowa budowa , możliwość montażu urządzenia  w różnych pozycjach, cich praca, daje  ogromne możliwości co do wyboru miejsca montażu zarówno w mieszkaniach jak i w większych obiektach.

  

 

Do kontroli pracy urządzeń mamy dla naszych klientów do wyboru dwa sterowniki. Standardowy sterownik umożliwia nastawę pozomu wentylacji oraz kontroli wilgotności, przycisk party oraz sygnalizację zabrudzenia filtra po możliwość kontroli pracy przez internet. Sterowniki posiadają nowoczesny design , możliwość programowania pracy urządzenia w trybie automatycznym , program okolicznościowy, odrębny poziom regulacji dla wilgotności oraz odzysku energii/wentylacji . 

                                                                                                                     

Dzoradztwo techniczne, sprzedaż, montaż, serwis tel. 518 808 502, email: biuro@evohome.pl  

 

 

 

Evohome WiFi nowej generacji 

W naszej ofercie posiadamy nowej generacji system regulacji strefowej Evohome który posiada bardzo wiele udoskonaleń w porównaniu z wersja poprzednią, a wręcz można przyjąć że jest to nowy system.

Przede wszystkim możemy z jednego panela osługi sterować 12 strefami grzewczymi. Panel posiada ekran dotykowy kolorowy z bardzo czytelnym i przyjaznym menu. Panel posiada wbudowaną bramkę WiFi co bardzo ułatwia komunikację  poprzez internet gdzie zbudowano również bardzo czytelny panel obsługi, zarówno panel pokojowy jak i internetowy posiadają menu w j.polskim. Panel obsługi może być zamontowany na ścianie lub można postawić go w zasilaczu stojącym.

Ciekawostką jest aktywna kolorystyka w odniesieniu do temperatury i czasu.  Dla każdej strefy możemy zdefiniować dowolne temperatury w dowolnym czasie, programy okolicznościowe , wakacyjne,itp.. System posiada bardzo wysoką jakość regulacji co pozwala osiagnąć oszczędności nawet do 40% przy zachowaniu bardzo wysokiego komfortu.  

 

              panel zamontowany na ścianie                  panel postawiony  na  zasilaczu stojącym 

Do swojego systemu grzewczego możemy się logować poprzez sieć internetową  co pozwala nam sprawdzić w czasie rzeczywistym  temperaturę w każdej strefie (np. każdym pokoju), zmienić parametry, włączyć lub wyłączyć ogrzewanie, sprawdzić aktualne warunmki pogodowe w okolicy gdzie system został zamontowany. Panel internetowy  jest bardzo przyjazny i intuicyjny w j.polskim.

 

                    

System ma zastosowanie zarówno w nowych jak i w istniejących budynkach ponieważ komunikacja pomiędzy poszczególnymi urządzeniami jest bezprzewodowa. System Evoheome WiFi może obsługiwać układy ogrzewania grzejnikowego, ogrzewania podłogowego , systemy ogrzewania elektrycznego , podgrzewania ciepłej wody użytkowej, kontrolować pracę źródła energii jak piec gazowy , olejowy , pompa ciepła czy węzeł cieplny ,itp.  

 Wybrane nowe elementy systemu Evohome 

  

Pokojowy termostat bezprzewodowy                                 Głowica  termostatyczna grzejnikowa                                      

                     

System Evohome WiFi doskonale spisuje się w apartamentach , domach jednorodzinnych , obiektach biurowych, obiektach handlowych, obiektach użyteczności publicznej oraz wielu innych.

* Prowadzimy doradztwo techniczne, sprzedaż urządzeń Evohome, wsparcie techniczne dla nabywców urządzeń w naszej firmie - Spark Line Support, montaż urządzeń.    

* Więcej szczegółów oraz zamówienia   tel. 518 808 502 , email: biuro@evohome.pl

 

   

Najniższe koszty podgrzania ciepłej wody użytkowej 

Budując lub remontując instalację w naszym domu powinniśmy problem traktować jako całość, ponieważ wiele różnych elementów  ma na siebie bezpośredni wpływ, co w konsekwencji powoduje że źle skonfigurowana instalacja, pomimo wydanych ogromnych pieniędzy będzie powodować wysokie koszty eksploatacji i niski komfort.  Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje że to co jest popularne na rynku nie zawsze daje wysoką jakość i efektywność.  To że kupię coś co nazywa się kocioł kondensacyjny, pompa ciepła czy kolektor słoneczny  nie jest natychmiast gwarancją wysokiej jakości i niskich kosztów eksploatacji, dotyczy to również innych elementów instalacji.

W niniejszym informacji pragniemy zwrócić uwagę na urządzenie jakim jest pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej, z którym mamy bardzo duże doświadczenie. Pompa ciepła do c.w.u  to urządzenie które pozwala osiągnąć aktualnie najwyższy wspólczynnik efektywności średniorocznej i podgrzać wodę angażując bardzo niskie środki.

                                     

                             Przykład pomp ciepła do c.w.u. będących aktualnie w naszej ofercie 

Wieloletnia sprzedaż i montaż urządzeń oraz informacje napływające od klientów którzy nabyli takie urządzenie tworzą opinię że jest to bardzo dobra inwestycja. Z informacji uzyskanych od użytkowników koszt podgrzania wody  np. dla czterosobowej rodziny  to nawet ok. 30 zł miesięcznie ( informacja dotyczy urządzeń bedących w naszej ofercie nie bierzemy odpowiedzialności za urządzenia innych dostawców ). Pompy ciepła będące w naszej ofercie to  urządzenia samodzielne typu powietrze/woda , posiadą wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej od 200 do 300 litrów , zbiornik ze stali nierdzewnej (w opcji), automatykę sterującą,  w opcji  wbudowaną wężownicę do podłączenia dodatkowego źródła energii oraz wiele innych funkcji.

Należy w tym miejscu nadmienić ile innych korzyści daje takie urządzenie - osuszanie pomieszczeń w którym została zamontowana, wysoki poziom chigieny, wiele pomocnych funkcji standardowej wbudowanej automatyki, wysoki komfort, atrakcyjna cena zakupu.

PROMOCJA NA POMPY CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY  UŻYTKOWEJ 

Dokonaj zakupu pompy ciepła wysokiej jakości Stiebel Eltron z naszej ofert, a zaoszczędzisz 1000 zł 

Promocja dotyczy zakupu samych urządzeń oraz zakupu urzadzeń wraz z montażem 

Pomocja pomp ciepła do c.w.u. o szczególy pytaj naszych doradców tel. 518 808 502

 

Kolektory słoneczne - czy to się opłaca ?

Natłok rozwiązań technicznych w zakresie techniki grzewczej powoduje że inwestwor często podejmuje błędną decyzję o zakupie pod wpływem namawiania do danego rozwiązania przez wykonawcę,czy firmę handlową która chce za wszelką cenę sprzedać własny produkt, nie kierując się rachunkiem ekonomicznym. Są urządzenia czy rozwiązania techniczne lepsze, gorsze, sprawdzające się w naszym klimacie lub nie. To że kupimy coś co nazywa się np. pompą ciepła nie jest gwarancją niskich kosztów eksploatacji, gwarancją będzie przemyślany zakup urządzeń odpowiednio dobranych i dostosowanych do pracy w naszym klimacie o odpowiednim zaawansowaniu technicznym. To samo dotyczy kolektorów słonecznych. Posiadamy wiele realizaji z kolektorami słonecznymi i można stwierdzić że w naszym klimacie w większości przypadków nie jest to dobra inwestycja, w szczególności że posiadamy obecnie inne rozwiązania.

    

                     kolektor słoneczny rurowy do przygotowania ciepłej wody użytkowej

W budynku jednorodzinnym zużywającym standardową ilość ciepłej wody, inwestycja będzie nie opłacalna, a opowieści o wspomaganiu ogrzewania przez kolektory słoneczne w naszym klimacie można uznać tylko za zabieg marketingowy nie mający nic wspólnego z opłacalnością inwestycji która będzie kosztowna, nigdy się nie zwróci, ani nie obniży rachunków za ogrzewanie.

Oczywiście są przypadki gdzie zakup kolektorów słonecznych może mieć sens, jak pensjonaty, hotele, baseny , budynki jednorodzinne z basenami itp. Jednak  i w tych przypadkach kolektory słoneczne możemy zastapić innymi rozwiązaniami, które w okresie średniorocznym będą bardziej efektywne, są "odporne" na złe warunki pogodowe w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych. Takimi urządzeniami są powietrzne pompy ciepła które doskonale spisują się w naszym klimacie ( mowa o pompach ciepła będacych w naszej ofercie,nie bierzemy odpowiedzialności za urządzenia innych dostawców) jednak w tym przypadku  jeżeli chcemy mieć niskie koszty eksploatacji cena zakupu urządzenia nie może być najważniejszym kryterium.  Rozbieżność cenowa urządzeń jest tak ogromna  że należy być bardzo ostrożnym przy podejmowaniu decyzji o zakupie, sam fakt że coś nazywa się pompą ciepła nie jest gwarancją niskich kosztów eksploatacji.

Nasi doradcy : tel. 518 808 502 ,email. biuro@evohome.pl     

 

To już 19 lat doświadaczenia naszej kadry z pompami ciepła

       

    

 

 

Ogrzewanie płaszczyznowe - podłogowe i ścienne 

Ogrzewanie płaszczyznowe - podłogowe, ścienne,  to bardzo efektywny i komfortowy system grzewczy pod warunkiem że zostaną spełnione wymagania na etapie planowania i wykonawczym dla takiego rozwiązania. Popełnione błędy prowadzą do dużego dyskomfortu eksploatacji, mogą prowadzić do wysokich kosztów eksploatacji i uszkodzeń posadzki.

 

                                                                                                                 ogrzewanie podłogowe 

Najczęściej spotykane konsekwencje błędów projektowych i wykonawczych to wysoki dyskomfort eksploatacji polegający na dużych wahaniach temperatury ( okresowe przegrzania i niedogrzania pomieszczeń ), przegrzanie posadzki podczas eksploatacji, pękanie posadzki, wysokie koszty eksploatacji.

Poprawienie czy naprawa instalacji centralnego ogrzewania w technologii płaszczyznowej zawsze prowadzi do wysokich kosztów .  

 

                                                                                                                    ogrzewanie ścienne

Najczęściej spotykane konsekwencje popełnionych błędów projektowych czy wykonawczych w technologii instalacji płaszczyznowej ściennej to duże wahania temperatury w pomieszczeniach ( przegrzania oraz nie dogrzania pomieszczeń ), przegrzanie  ścian, pękanie ścian, wysokie koszty eksploatacji.  

Prawidłowo wykonane ogrzewanie płaszczyznowe to bardzo wysoki komfort, niskie koszty eksploatacji i bezpieczeństwo.

Nasza kadra posiada25 letnie doświadczenie w stosowaniu systemów płaszczyznowych. Przeszliśmy wszytkie szczeble szkoleniowe, sami wyszkoliliśmy wielu wykonawców. Stosujemy materiały  sprawdzone jak Cuprothem czy PEX  uznanych producentów automatykę dedykowaną do systemów płaszczyznowych.  

W związku z tym uruchomiliśmy program promocyjny dla naszych klientów w postaci wydłużonej gwarancji o 12 miesięcy, bezpłatne wsparcie techniczne SLS  w okresie gwarancji.  

Projektowanie, montaż, serwis - szczegóły email.: biuro@evohome.pl , tel. 518 808 502

 

Piec Lounge Xtra piękno prostej formy

Piec o " wysokiej jakości obrazu". Swoim kształtem przypomina telewizor plazmowy. Duży "monitor" zprasza do oglądaniapieknego, ekspresyjnego " widowiska" tańczących płomieni. Sprzyja też temu zastosowanie " kurtyny ciepłego powietrza", dzięki czemu sadza nie osiada na szkle i oto mamy efekt czystej szyby. Loung Xtra posiada system kumulacji energii cieplnej , dzięki czemu przy załadunku zaledwie 9 kg drewna ciepło uwalnia się do ok. 12 godzin. 

   

Cechy szczególne pieca :

 • System czystej szyby - kurtyna goracego powietrza
 • Wydajność grzewcza do 93% - są to możliwe najwyższe sprawności do osiagnięcia przez urządzenia opalane drewnem
 • Technologia grzewcza Xtra
 • System samodomykania drzwi - bezpieczeństwo i wygoda 
 • Jasne wyłożenie paleniska
 • Wyjątkowo ekonomiczny 
 • Przystosowany do stosowania w budynkach z rekuperacją
 • Ruszt z pojemnikiem na popiół
 • Wymiary wys./szer./głębokość: 1519 x 840 x 421 mm
 • Waga : 338kg
 • Nominalna wydajność cieplna : 8kW
 • Min./Max. moc cieplna : 4kW / 11kW
 • zdolność grzewcza w zależności od wielkości i izolacji budynku : 98...255m3

 

    

Pytaj o promocję na piec Lounge Xtra - tel. 518 808 502 , email biuro@evohome.pl

 

 

Kominki wolnostojące to również od wielu lat nasza domena

Nasz sprzedażowy hit ! Autorem jego projektu jest znany hiszpański designer Joan Gaspar. Kominek jest przeznaczony do ogrzewania nowoczesnych wnętrz. Ociepla nie tylko ogniem, ale też swoją przyjazną formą: kształtem przypomina kroplę, co nadaje lekkości jego stalowej surowej konstrukcji.Wysokie temperatury osiągane w komorze spalania pozwalają na wypalanie sadzy wewnątrz paleniska, a dzięki temu mogą Państwo uniknąć czestego mycia szyby i odkurzania komory spalania.

Kominek posiada dopływ powietrza z zewnątrz, a więc może być stosowany w budynkach wyposażonych w rekuperację.   

 Pytaj o pełną ofertę kominków i wkładów kominkowych tel. 518 808 502 lub email biuro@evohome.pl

NOWOŚĆ w naszej ofertcie - termostat  z dostępem przez internet, twój dom zawsze w zasięgu ręki 

Mamy przyjemność zaprezentować nowy produkt w naszej ofercie, termostat bezprzewodowy firmy Honeywell  dla jednej strefy.  Oferowany termostat składa się z trzech elementów, bardzo ładnego termostatu pokojowego, modułu sterowania kotłem, zaworem czy pompą  oraz bramki Web. Z poziomu termostatu możemy określić stałą temperaturę. Do termostatu mamy dostęp poprzez internet co daje nam możliwość  programowania termostatu w cyklu tygodniowym 6 zmian na dobę w dowolnych temperaturach i czasie. Bardzo czytelny panel Web  w j.polskim pozwala na sprawdzenie aktualnej temperatury w domu  w czasie rzeczywistym , zmiany parametrów pracy, włączenie lub wyłączenie ogrzewania, odczyt aktualnych  warunków pogodowych w okolicy montażu urządzenia i to wszystko z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.   

    

Dodatkowo przez internet możemy zdefinować powiadomienia systemowe (e-mail) informujące o przerwanej komunikacji z bramką lub termostatem oraz o nieskutecznej zmianie w systemie i termostacie.

Termostat wymaga dostępu do routera.

Szczegóły / zamówienia tel. 518 808 502 , email. biuro@evohome.pl

 

Człowiek w ok. 80% składa się z wody - dbajmy o jakość oraz  zużycie cennej wody !

Powiedzenie mówi że jesteśmy tym co jemy, ale również  tym co pijemy, ponieważ człowiek w około 80 % to właśnie woda,  dlatego nie należy nikogo przekonywać jak  ważna jest jakość wody którą pijemy dla naszego organizmu. Jakość wody jest również ważna dla naszej instalacji i urządzeń domowych.

W ofercie posiadmy pełną gamę urządzeń do uzdatniania wody jak : filtry mechniczne , stacje uzdatniania wody, urządzenia uszlachetniające wodę , regulatory ciśnienia zmniejszające zużycie wody oraz wydłużające żywotność urządzeń. Oferta obejmuje urządzenia dla domu oraz przemysłu.

 

                  WYBRANE URZĄDZENIA KLASY PREMIUM BĘDĄCE W NASZEJ OFERCIE

                                   Filtry ze wstecznym płukaniem klasy PREMIUM Line

                                                            

Filtr z płukaniem wstecznym Judo Profi Plus                Filtr z płukaniem wstecznym i regulatorem ciśnienia Judo Promi  

Filtry klasy Premium to produkt najwyższej jakości i rozwiązaniach technicznych dających skuteczne działenie przez bardzo długi czas. Urządzenia zostały wyposażone w filtry ze stali nierdzewnej pokrytej warstwą srebra co dodatkowo chroni przed rozwojem bakterii. Filtry zostały wyposażone w opatentowany mechanizm samoczyszczący który powoduje skuteczne oczyszczenie wkładu filtracyjnego oraz wewnętrznej części obudowy zewnętrznej. Urządzenia występują w wersji z automatami płuczącymi. Obniżenie ciśnienia wody z 6 bar na 3 bary to oszczędność w zużyciu wody 29% przy zachowaniu pełnego komfortu użytkowania, dlatego szczególnie polecamy filtry z regulatorami ciśnienia które dodatkowo "zarabiają na siebie ".  

             

Efekt oczyszczenia wkładu filtracyjnego pokrytego srebrem, mechanizmem samoczyszczącym z zastosowaniem punktowych dysz rotacyjnych "Point - Rotation" 

Dodatkowe informacje techniczne oraz zamówienia tel. 518 808 502  lub  biuro@evohome.pl

 

 ALTERNATYWNE METODY OCHRONY PRZED KAMIENIEM

 Osadzanie się kamienia powoduje skrócenie żywotności instalacji , obniża higienę wody, armatura sanitarna wygląda nie estetycznie i pochłania dużo pieniędzy na zakup środków czystości. Wszystkie standardy dotyczące higieny systemów wody pitnej wymagają zapewnienia czystości instalacji , pozbawionej osadów z kamienia kotłowego . Warunek ten odgrywa istotne znaczenie dla powstrzymania rozwoju bakterii , ponieważ osady z kamienia zawężają średnicę przewodu, a ich nierówna powierzchnia tworzy doskonałe siedlisko dla koloni bakterii.

Innowacyjna technologia do walki z kamieniem Judo Biostatic - Combimat       

 

                                                             OFERTA SPECJALNA !!!  

      Teraz w cenie Biostatic Combimat  filtr 3/4"lub 1" z płukaniem wstecznym z siatką pokrytą srebrem !

                                                   Czas trwania promocji ograniczony 

                     

 Biostatic Combimat to urządzenie zapobiegające osadzaniu się kamienia kotłowego i zapewnienia higieny. Opatentowana technologia zatrzymuje osady z kamienia . Brak konieczności wymiany wkładów powoduje niskie koszty eksploatacji i wysoki poziom higieny.

Szczegóły techniczne oraz dotyczące promocji tel. 518 808 502 lub email. biuro@evohome.pl 

 

i-soft TGA2  STACJA ZMIĘKCZANIA WODY W WERSJI EXCLUSIVE  

   i-soft TGA2   skutki działania twardej wody

i-soft TGA2 to inteligentny układ zmiękczania  wyposażony w opatentowany układ sterujący, który w sposób automatyczny równoważy wahania twardości wody , zapewniając niezmienną twardość resztkową wody przez całą dobę. Urządzenie posiada dwie kolumny zmiękczające zawierający   żywicę jonowymienną , czujnik  "i-guard" umożliwiający wprowadzenie własnych ustawień na wejściu z funkcją sterowania jakością i objętością wody, sprawdzona technologia nie zużywających się elementów ceramicznych dająca możliwość stałego programowania parametrów roboczych. Układ sterowania elektronicznego z wyświetlaczem LCD umożliwiającym podgląd informacji dotyczących pracy , regeneracji, stopnia zmiękczenia wody i sygnalizację niskiego poziomu soli oraz z przyciskiem ręcznego uruchamiania regeneracji i przyciskami ustawień wstępnych, umożliwiających regulację twardości wody i objętości przez system "i-matic" automatyczną regenerację oraz dezynfekcję po maks. 96 godzinach nieużytkowania . i-soft TGA2 posiada zintegrowane urządzenie dezynfekujące z elektrodami  tytanowymi powlekanymi platyną.  

Sprzedaz , montaz , sewis ,szczegóły - 518 808 502 , email. biuro@evohome.pl 

  

CZY WIESZ ŻE ...

- Czy wiesz że obniżenie ciśnienia wody z 6 bar do 4 barów to oszczędność 19% a obniżenie ciśnienia z 6 bar do 3 barów  to oszczędność w zużyciu wody 29% !

  Obniżenie ciśnienia z 6 barów do 3 bar  nie ma wpływu na komfort użytkowania instalacji wody użytkowej, a ma ogromny wpływ na wydłużenie żywotności takich urządzeń domowych jak pralki , zmywarki czy podgrzewacze wody. Dlatego zalecamy stosowanie dobrej jakości regulatorów ciśnienia lub urządzeń zintegrowanych jak np.  filtr wody z regulatorem ciśnienia.     

- Czy wiesz że obniżenie temperatury w pomieszczeniach mieszkalnych o 1o C to ok. 7% oszczędności  !  

- Czy wiesz że człowiek w 70-80% składa się z wody ? Dlatego jakość wody powinna być dla człowieka jedną z najważniejszych rzeczy.

- Czy wiesz że system wentylacji wymuszonej - rekuperacja , powoduje obniżenie zużycia energii na ogrzewanie domu do 50%.

Doradztwo techniczne oraz sprzedaż tel. 518 808 502 lub email. biuro@evohome.pl  

 

 

 


SLS

Spark Line Support gwarantuje rozwiązanie zgłoszonego problemu dzięki dostępowi do profesjonalnego wsparcia technicznego i dotyczy zakupionych urządzeń.


Gdańsk, Trójmiasto i okolice, woj. Pomorskie
Spark Line Sp. z o.o., 83 -110 Tczew, ul. Gdańska 32, tel. 518 808 502, email: biuro@evohome.pl

Projekt i realizacja ascomi.pl

sklep