Evohome

Dlaczego Evohome ?

Evohome

Wszystko w jednym

Bezprzewodowy system evohome umożliwia sterowanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach (strefach) według programów czasowych w cyklu tygodniowym. Programy te użytkownik może zaprojektować według własnych potrzeb, samodzielnie. Centrala zarządzająca evotouch steruje całym systemem grzewczym. System może sterować również pracą zasobnika ciepłej wody użytkowej.
System Evohome czyni nasze życie wygodniejszym i przyjemniejszym, jednak główny cel to oszczędności.
Badania potwierdzają, iż większość kosztów energii ponoszonych przez nas, to koszty związane z ogrzewaniem (75%) oraz podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej (12%). Tak więc, warto zastanowić się w jaki sposób ograniczyć te koszty. Przy zastosowaniu i wykorzystaniu systemu Evohome oszczędności mogą sięgać do 35%.

oszczędności systemu Evohome

Rozsądna inwestycja

Sterowanie strefowe, jest postrzegane obecnie jako najbardziej efektywne rozwiązanie dla uzyskania oszczędności w kosztach ogrzewania w odniesieniu do nakładów inwestycyjnych, szybkości zwrot kosztów i zastosowania w różnych systemach grzewczych. Centralny moduł sterujący systemu Evohome jest dostępny w wersji do montażu naściennego lub przenośnego (na stojaku). Dzięki dużemu i czytelnemu wyświetlaczowi, dotykowemu ekranowi oraz intuicyjnej obsłudze, evotouch staje się urządzeniem przyjaznym dla każdego użytkownika niezależnie od wieku. System evohome można zastosować nie tylko w nowych instalacjach, ale również z powodzeniem przystosować do istniejącej instalacji.

Montaż na stojaku z zasilaczem Montaż ścienny

Bezprzewodowa komunikacja

System może sterować zarówno ogrzewaniem grzejnikowym, jak i podłogowym lub równocześnie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym (układ mieszany). Może realizować różne, zadane przez użytkownika programy w 8 strefach grzewczych(istnieje możliwość rozbudowy), komunikując się bezprzewodowo z poszczególnymi elementami wykonawczymi systemu. Komunikacja pomiędzy nimi oparta jest na sygnale radiowym z wykorzystaniem pasma częstotliwości 868 MHz co zapewnia dużą stabilność i niezawodność. Moduł sterujący evotouch spełnia rolę centrali zarządzającej sterowania strefowego.

System evohome jest łatwy w montażu, nie wymaga przeróbek budowlanych, ani interwencji w istniejący system ogrzewania (lub w minimalnym stopniu).

Sterowanie każdej strefy

Użytkownik korzystając z systemu evohome może oszczędnie zarządzać energią bez konieczności ograniczania komfortu użytkowania pomieszczeń. Każdy grzejnik może być indywidualnie sterowany poprzez zadany program czasowy, dzięki centralnemu modułowi sterowania oraz elektronicznej głowicy sterującej. System jest łatwy w programowaniu i posiada funkcje przeciwzamrożeniową oraz wykrywania otwartego okna, zapewniające zarówno bezpieczeństwo działania instalacji grzewczej, jak i pozwalające na jej ekonomiczną eksploatację.

Porównanie podobnych budynków, ogrzewanych w ten sam sposób w tym samym czasie pokazuje efektywność systemu evohome
Budynek z lewej strony został wyposażony w system strefowy evohome, budynek z prawej strony tylko w termostat pokojowy.

Nowoczesne rozwiązanie

Moduł sterujący, dzięki nowoczesnemu wyglądowi, kompaktowej budowie oraz wymiennym, różnokolorowym osłonom przednim, dyskretnie wkomponowuje się w każde otoczenie. Dostępna kolorystyka osłon to kolor matowo-czarny, szary-aluminium, błyszczący biały .

Możliwość montażu naściennego lub postawienia na stojaku (np. półce )modułu sterującego, dodatkowo podnosi walory estetyczne produktu.

Duży ekran dotykowy

Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz dużemu dotykowemu ekranowi obsługa modułu sterującego evotouch jest wyjątkowo łatwa . Duże czytelne opisy, podświetlany ekran sprawiają , że obsługa urządzenia to prawdziwa przyjemność .Gdańsk, Trójmiasto i okolice, woj. Pomorskie
Spark Line Sp. z o.o., 83 -110 Tczew, ul. Gdańska 32, tel. 518 808 502, email: biuro@evohome.pl

Projekt i realizacja ascomi.pl

sklep